याैन सम्पर्क गर्न का लागि पुरुष र महिलामा कसकाे इच्छा धेरै ?

२४ पुष २०७८, शनिबार ००:१९ २४ पुष २०७८, शनिबार ००:१९ २४ पुष २०७८, शनिबार ००:१९

स्वास्थ्य : यस विषयमा सबैभन्दा प्रसिद्ध अनुसन्धान रोय बाउमिस्टर, क्याथलीन क्याटानीज र क्याथलीन भोस द्वारा 2001 को मेटा-विश्लेषण हो, जुन 150 अघिका अध्ययनहरूको नतिजाहरू संयोजन गर्दछ। तपाईले “सेक्स ड्राइभ” लाई सीधै मापन गर्न सक्नुहुन्न, त्यसैले अध्ययनले प्रोक्सी उपायहरूको विस्तृत दायरालाई हेर्यो। उनीहरूले फेला पारे कि पुरुषहरूमा धेरै पटक यौन “विचार, कल्पना, र सहज उत्तेजना” थियो – उदाहरणका लागि, उनीहरूले हेरेको एउटा अध्ययनले रिपोर्ट गरेको छ कि “लगभग सबै पुरुषहरू (९१%) तर आधा महिलाहरू (५२%) ले यौन इच्छा धेरै अनुभव गरे। हप्तामा वा धेरै पटक।” पुरुषको “इच्छित सेक्सको फ्रिक्वेन्सी” पनि सम्बन्धको जीवनकालमा बढी थियो: एउटा अध्ययनले पत्ता लगायो कि “पत्नीहरूले निरन्तर रूपमा रिपोर्ट गरे कि उनीहरूले आफ्नो विवाहमा गरेको सेक्सको मात्रामा सन्तुष्ट छन्, तर पुरुषहरूले औसतमा यो कामना गरे। ५०% बृद्धि भएको छ, अर्को भनेको “बहुसंख्य श्रीमान् (६०%) तर अल्पसंख्यक श्रीमती (३२%) ले आफूहरु धेरै पटक यौनसम्पर्क गर्न रुचाउने बताए। र पुरुषहरू धेरै पटक हस्तमैथुन गर्छन्। लेखकहरूले यो महिला हस्तमैथुनको सामाजिक अस्वीकृतिको कारण हुन सक्छ भनेर स्वीकार्छन्। तर उनीहरूले यो पनि तर्क गर्छन् कि पुरुष हस्तमैथुनलाई महिला जत्तिकै निरुत्साहित गरिएको छ – “यसले तपाईलाई अन्धो बनाउँछ”, र यस्तै – र केटाहरूले “आफैले पत्ता लगाएको” सम्भावना बढी भएको कुरा औंल्याए, यसको मतलब यो केटाहरूले होइन। यो कसरी गर्ने “सिकाइयो” र केटीहरू छैनन्। “हस्तमैथुन गर्न चाहने जो कोहीले यो कसरी गर्ने भनेर पत्ता लगाउन सक्छ,” तिनीहरू भन्छन्। महिलाहरू यौनविना नै जान इच्छुक हुन्छन्: विशेष गरी, महिला पादरीहरूले आफ्नो भाकल पूरा गर्न अझ राम्रो गर्छन्। केटीहरू सामान्यतया किशोरावस्थामा पुग्छन् र केटाहरू भन्दा पहिले शारीरिक यौन परिपक्वता पुग्छन् भने पनि केटीहरूको तुलनामा केटाहरूमा यौन इच्छा चाँडै देखा पर्दछ। पुरुषहरूले आफ्ना पार्टनरसँग प्रायः दुई वा तीन पटक यौन सम्बन्ध सुरु गर्छन्, र यसलाई कम पटक अस्वीकार गर्छन्। एउटा प्रयोगात्मक अध्ययनले “मध्यम आकर्षक, विपरीत लिङ्गी” व्यक्तिले पुरुष र महिलालाई भेट्ने र त्यो साँझ सेक्स प्रस्ताव गरेको थियो। 100% महिलाहरूले अस्वीकार गरे, पुरुषहरूको मात्र 25% को तुलनामा। पुरुषहरू यौन अभ्यासहरूको व्यापक दायरामा बढी चासो राख्छन्। पुरुषहरूले यौन आनन्दका लागि बढी त्याग गरे, चाहे आर्थिक रूपमा – उनीहरूले पोर्नोग्राफीमा बढी खर्च गरे – वा जोखिमको हिसाबले – उनीहरू विवाहबाह्य यौनसम्बन्ध राख्न बढी इच्छुक थिए। सामान्यतया, पुरुषहरूसँग “सेक्सको लागि अनुकूल मनोवृत्ति” हुन्छ, अनौपचारिक सेक्स र अनौपचारिक यौन सम्बन्धमा बढी अनुमति दिने। र समग्रमा, पुरुषहरूले कम यौन इच्छा रिपोर्ट गर्ने सम्भावना कम हुन्छ र उनीहरूको सेक्स ड्राइभको स्तरलाई उच्च मूल्याङ्कन गर्ने सम्भावना बढी हुन्छ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.